Loading…

​Ende nuk dihet se si ka ndodhur përhapja e Covid-19 te foshnja e posalindur

  • 09/07/2020 | 23:31

​Ende nuk dihet se si ka ndodhur përhapja e Covid-19 te foshnja e posalindur

Drejtori i Klinikës së Neonatologjisë, Xhevdet Gojnovci ka deklaruar se ende nuk dihet se si ka ndodhur përhapja e virusit Covid-19, te foshnja e posalindur.


Ai ka thënë se foshnja është nën kujdesin intensive dhe për momentin është në gjendje të mirë.

Sipas tij, ende nuk dihet rrugët e përhapjes së virusit, pasi foshnja ka lindur qe dy javë.

“Foshnja ka familjare me Covid dhe atëherë ne kemi vendos t’i bëjmë testin ku edhe ka dal pozitiv. Foshnja në Neatologjisë ku është një hapësirë e veçantë për këto foshnje dhe për momentin është në përmirësim e sipër”, tha ai në Klan Kosova.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë