Loading…

​FIFA publikon grupet për Kupën e Botës Katar 2022

  • 27/11/2020 | 15:33

​FIFA publikon grupet për Kupën e Botës Katar 2022

FIFA ka publikuar vazot me ekipet që do të marrin pjesë në kuadër të Kupës së Botës 2022 që do të mbahet në Katar.

Shorti ku do të konfirmohen grupet, do të mbahet me datën 7 dhjetor në ora 18:00, përmes një mbledhje virtuale në Zyrih të Zvicrës.

Kosova dhe Shqipëria bëjnë pjesë në vazon numër 5 dhe respektivisht numër 4.

Më poshtë mund të gjeni të bashkangjitura vazot me ekipet përkatëse në to.

Vazo nr.1

Belgjika, Franca, Anglia, Portugalia, Spanja, Italia, Kroacia, Danimarka, Gjermania dhe Holanda

Vazo nr.2

Zvicra, Uellsi, Polonia, Suedia, Austria, Ukraina, Serbia, Turqia, Sllovakia, Rumania

Vazo nr.3

Rusia, Hungaria, Irlanda, Çekia, Norvegjia, Irlanda Veriore, Islanda, Skocia, Greqia, Finlanda

Vazo nr.4

Bosnja dhe Hercegovina, Sllovenia, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut, Shqipëria, Bullgaria, Izraeli, Bjellorusia, Gjeorgjia, Luksemburgu

Vazo nr.5

Armenia, Qipro, Ishujt Faroe, Azerbajxhani, Estonia, Kosova, Kazakistani, Lituania, Letonia, Andorra

Vazo nr.6

Malta, Moldavia, Lihtenshtajni, Gjibraltari, San Marino

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë