Loading…

​Fituesi për Malishevë përcaktohet në balotazh

  • 18/10/2021 | 00:27

​Fituesi për Malishevë përcaktohet në balotazh

Komuna e Malishevës shkon në balotazh të zgjedhjeve pasi në raundin e parë asnjëri nga dy kandidatët që morën më së shumti vota nuk kaluan shifrën prej 50 për qind.


Ekrem Kastrati i Nismës pas numërimit 100 për qind të votave nga KQZ-ja, ka marrë 34.30 për qind të votave.

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Isni Kilaj ka 29.07 për qind në vendin e dytë.

Ndërsa, kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës Bajrush Hoti renditet i treti me 16.94 për qind.

Alban Krasniqi nga Lëvizja Vetëvendosje ka 15.04 për qind, Kastriot Berisha nga AAK 4.30 për qind dhe Selajdin Bytyçi nga SB 0.35 për qind.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë