Loading…

​Franca me 13.000 raste të reja dhe 215 të vdekur

  • 22/11/2020 | 21:55

​Franca me 13.000 raste të reja dhe 215 të vdekur

Në Francë, 13.157 raste të reja të koronavirusit u regjistruan në 24 orët e fundit dhe 215 njerëz vdiqën, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë.


Franca ka vendosur masa të rrepta kufizuese për të luftuar koronavirusin dhe numri i të rinjve dhe vdekjeve po bie.

Që nga fillimi i pandemisë, më shumë se 2.1 milionë qytetarë janë infektuar dhe 48.732 kanë vdekur, transmeton KosovaPress.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë