Loading…

​Frikë te Franca, shumë mungesa për sfidën me Zvicrën

  • 26/06/2021 | 21:34

​Frikë te Franca, shumë mungesa për sfidën me Zvicrën

Franca po përballet me disa lëndime shumë serioze përpara ndeshjes kundër Zvicrës të hënën, ndeshje kjo e vlefshme për fazën 1/16 të Euro 2020, derisa trajneri Didier Deschamps po i shqyrton alternativat.


Francezët u kualifikuan më me vështirësi sesa pritej fillimisht pasi barazuan 2-2 kundër Portugalisë në ndeshjen e tyre të fundit në grup, pasi kishin fituar një nga tre ndeshjet e Grupit F.

Mbrojtësi i majtë i Francës, Lucas Hernandez pësoi një dëmtim në gju dhe mbetet në dyshim për sfidën ndaj Zvicrës.

Zëvendësuesi i tij Lucas Digne gjithashtu po vuan nga një dëmtim i muskujve dhe duket se nuk do të jetë i aftë për të hënën, duke detyruar ndryshime të mundshme në vijën mbrojtëse të Deschamps.

Zëvendësimi i Digne në ndeshjen kundër Portugalisë, mesfushori Adrien Rabiot, gjithashtu është marrë me një dëmtim në kyçin e këmbës që nga fundi i sezonit dhe nuk është ende në 100% të formës së tij.

Për t’i bërë gjërat edhe më keq, Thomas Lemar pësoi një dëmtim në këmbë dhe Marcus Thuram lëndoi kofshën e djathtë në stërvitje të enjten, duke u larguar nga fusha me mbështetjen e stafit mjekësor.

Franca tashmë është pa Ousmane Dembele pasi sulmuesi duhej të largohej i dëmtuar në ndeshjen e tyre të dytë në grup kundër Hungarisë dhe ai pritet që t’i nënshtrohet një operacioni.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë