Loading…

​Gjahtarët e Prizrenit protestojnë ndaj Mytaher Haskukës

  • 14/10/2021 | 13:59

​Gjahtarët e Prizrenit protestojnë ndaj Mytaher Haskukës

Shoqata e Gjahtarëve në Prizren po proteston para Komunës së Prizrenit të cilën e drejton kryetari Mytaher Haskuka.

Sipas Shoqatës, kjo protestë organizohet për shkak të moszbatimit të Ligjit për Gjuetinë dhe hapjen e sezonit të gjuetisë në Kosovë.

Në protestën para selisë së kryetarit të komunës, gjuetarët kanë dalur në veshje gjuetie dhe me qentë e gjuetisë.

Siç shihet nga pamjet, ata kanë lëshuar një sirenë në shenjë proteste.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë