Loading…

​Gjysma e Prishtinës pa energji elektrike si shkak i një defekti, KEDS jep sqarime

  • 24/09/2021 | 17:34

​Gjysma e Prishtinës pa energji elektrike si shkak i një defekti, KEDS jep sqarime

KEDS ka njoftuar qytetarët e Prishtinës se si pasojë e një defekti të paraqitur në daljet e Nënstacionit Prishtina II, ku furnizohen lagjet Velani, Taukbahçe, Sofali, Gërmia, Bregu i Diellit, Mati, Mahalla Muhaxherëve, Matiçani, të njëjtat aktualisht janë pa furnizim me energji elektrike.


KEDS njofton se ka dërguar menjëherë ekipet në terren për të sanuar defektin dhe të njëjtit po bëjnë përpjekje maksimale që në kohën më të shpejtë të mundshme të rikthejnë furnizimin me energji elektrike.

“KEDS do iu mbajë të informuar rreth punimeve nga terreni ndërkaq kërkon mirëkuptim nga konsumatorët e afektuar”, thuhet në njoftim.

Njoftimi i plotë:

➡️Drejtpërdrejt nga Nënstacioni 110/10 (20) kV, Prishtina II

Para pak minutash, një defekt i shkaktuar në daljet 10 kV të këtij nënstacioni ka bërë që disa lagje të Prishtinës të mbesin pa energji elektrike.

Ekipet e KEDS kanë dalur menjëherë në vendin e ngjarjes, me ç’rast kanë arritur të lokalizojnë avarinë dhe po punojnë që sa më parë të rikthejnë furnizimin me energji elektrike.

KEDS kërkon mirëkuptim nga konsumatorët që u afektuan me ndërprerje të energjisë.

ℹInformatë me rëndësi për konsumatorët e Prishtinës

Si pasojë e një defekti të paraqitur në daljet e Nënstacionit Prishtina II, ku furnizohen lagjet:  Velani, Taukbahçe, Sofali, Gërmia, Bregu i Diellit, Mati, Mahalla Muhaxherëve, Matiçani, të njëjtat aktualisht janë pa furnizim me energji elektrike.

KEDS ka dërguar menjëherë ekipet në terren për të sanuar defektin dhe të njëjtit po bëjnë përpjekje maksimale që në kohën më të shpejtë të mundshme të rikthejnë furnizimin me energji elektrike.

KEDS do ju mbajë të informuar rreth punimeve nga terreni ndërkaq kërkon mirëkuptim nga konsumatorët e afektuar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë