Loading…

​Greqia u godit sërish nga një tërmet i fortë

  • 29/12/2021 | 18:30

​Greqia u godit sërish nga një tërmet i fortë

Greqia është goditur sot nga një tërmet i ri i fortë me magnitudë 5.6 të shkallës Rihter, ka bërë të ditur Instituti Evropian Sizmologjik.


Tërmeti ka ndodhur rreth orës 17:45, rreth 85 kilometra në lindje të qytetit më të madh në ishullin Kreta, Heraklion, dhe për momentin nuk ka të dhëna për dëme apo lëndime të mundshme, njoftoi Instituti Evropian Sizmologjik në Twitter.

Ditët e mëparshme Greqia u godit nga një sërë tërmetesh të forta, kryesisht në zonën përreth ishullit Kreta.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë