Loading…

​Guardiola: Nëse jam problem, mund të largohem

  • 17/09/2021 | 19:35

​Guardiola: Nëse jam problem, mund të largohem

Keqkuptimi mes Pep Guardiolas dhe tifozëve të Manchester City duket se po thellohet edhe më shumë.


Vetëm disa ditë pas kundërshtimit të komentit të tij në lidhje me tribunat e paplotësuara në ndeshjen me Leipzig, mbërritën fjalë të reja të forta të ekspertit spanjoll.

Sekretari i tifozëve të qytetit Kevin Parker e qortoi për këtë dhe e udhëzoi që të bënte punën e trajnerit.

Duket se Guardiola nuk e pëlqeu atë, kështu që në prag të ndeshjes me Southampton në Etihad, ai shkoi një hap më tej.

“A thashë pas ndeshjes se jam i zhgënjyer me vizitën, se stadiumi nuk është plot? Interpretimi është interpretim. Nuk do të kërkoj falje për atë që thashë. Nuk është hera e parë në karrierën time, e thashë në Barcelonë dhe Bayern. Kur ne luajmë me një ekip si Leipzig dhe tri ditë më vonë me Southampton, e di se sa e vështirë është të na kërkosh të luajmë përsëri të shtunën. Kur thashë që kërkoja mbështetje, nuk do të thoshte se po ankohesha sa njerëz erdhën, por i ftova të vijnë të kënaqen dhe në të njëjtën kohë ata ishin të nevojshëm, “thotë Pep.

Ai gjithashtu shpjegoi se çfarë donte të thoshte me të vërtetë për fansat.

“Nëse jam një problem i madh, i madh, atëherë nuk do të jem kurrë problem për tifozët. Nëse jam problem për tifozët, do të tërhiqem, nuk është problem. Megjithatë, unë jam një prej tyre. Unë jam përpjekur të jem më i miri që nga dita e parë, “tha Guardiola.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë