Loading…

​Hajnat thyejnë dhe vjedhin gjësende në stadiumin ‘Riza Lushta’

  • 29/11/2021 | 19:58

​Hajnat thyejnë dhe vjedhin gjësende në stadiumin ‘Riza Lushta’

Hajnat kanë thyer dhe kanë vjedhur një televizor dhe disa gjësende të tjera në stadiumin “Riza Lushta” në mbrëmjen ndërmjet 28 dhe 29 nëntorit.


Lajmin e ka bërë të ditur faqja zyrtare e klubit KF Trepça 89’ e cila ka kërkuar nga policia e Kosovës që të bëjë patrullime më të shpeshta në mënyrë që të parandalohet kjo dukuri, transmeton KosovaPress.

Ky është njoftimi i plotë i lëshuar nga KF Trepça 89’:

Stadiumi Riza Lushta cak i hajnave.

Në mbrëmjen ndërmjet 28 dhe 29 Nëntorit thyhen dyert e stadiumit dhe hajnat depërtojnë në zyrën e sekretarit dhe nga aty vjedhin një televizor dhe disa gjësende të imta.

Lusim organet e rendit që të shpeshtojnë patrullimin rreth objektit të Stadiumit ku siq dihet fatkeqësisht në murin e pjesës Lindore të Stadiumit janë disa vrima ku prej aty edhe po depërtojnë keqbërësit.

Lutemi që ky të jetë rasti i fundit se sië dimë edhe para dy viteve pati ndodhur i njëjti rast kur janë thyer zyret dhe janë vjedhur disa gjera që kanë të bëjnë me Dokumentacionin Administrativ të klubit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë