Loading…

​Hendboll, Kosova kundër Belgjikës, synohet vetëm fitorja

  • 15/01/2022 | 12:49

​Hendboll, Kosova kundër Belgjikës, synohet vetëm fitorja

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka udhëtuar për në Belgjikë, ku sot do ta zhvilloi ndeshjen e fundit në fazën e parë kualifikuese për Botërorin 2023.


Ndeshja fillon nga ora 20.15.

Një fitore eventuale ndaj belgëve do t’i mbante gjallë shpresat e “Dardanëve” për të vazhduar tutje në fazën tjetër të kësaj gare, transmeton KosovaPress.

Në këtë raund gjithashtu nevojitet një fitore e Greqisë ndaj Turqisë për të lënë hapur rrugën që Kosova të vazhdojë tutje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë