Loading…

​Humbja nga Polonia, kjo është situata e Shqipërisë në grupin I

  • 12/10/2021 | 23:22

​Humbja nga Polonia, kjo është situata e Shqipërisë në grupin I

Kombëtarja e Shqipërisë ka pësuar një humbje fatale kundër Polonisë në rrugën e saj drejtë kualifikimit për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte 1-0 e cila pati edhe një incident pas golit të Polonisë kur tifozët hodhën gjësende në fushe e cila u pasua me një ndërprerje për disa minuta.

Pas kësaj humbje, komplikohet situata për kuqezinjët.

Polonia ka kaluar në vendin e dytë me 17 pikë, kurse Shqipëria mbetet e treta me 15 pikë dhe dy ndeshjet e radhës i luan në muajin nëntor kundër Andorras dhe Anglisë.

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë