Loading…

​Imri Ahmeti merr shumicën edhe të votave me kusht për Lipjan

  • 26/10/2021 | 19:20

​Imri Ahmeti merr shumicën edhe të votave me kusht për Lipjan

Ka përfunduar numërimi në QNR i votave me kusht dhe personave me nevoja të veçanta për zgjedhjet komunale në Lipjan.

Imri Ahmeti ka marrë bindshëm më shumë vota nga kandidatët e tjerë. Sipas KQZ-së, kandidati i LDK-së, njëherësh kryetari aktual i Lipjanit ka marrë 165 vota. Adnan Rrustemi nga Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 92 vota, kandidati i PDK-së Hyzer RIzani 60 vota dhe Bashkim Budakova AAK nëntë vota.

Ndryshe, Lipjani nuk do të shkojë në garën për balotazh pasi në raundin e parë Imri Ahmeti ka siguruar edhe një mandat të ri katërvjeçar, duke fituar 56.45 për qind të votave, duke lënë bindshëm mbrapa Adnan Rrustemin e Lëvizjes Vetëvendosje me 22.96 për qind.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë