Loading…

​Iniciohet debat parlamentar në Kuvend për ngritjen e çmimeve të produkteve elementare

  • 28/10/2021 | 13:34

​Iniciohet debat parlamentar në Kuvend për ngritjen e çmimeve të produkteve elementare

Grupi parlamentar i AAK-së ka iniciuar debatin parlamentar në Kuvend për ngritjen e çmimeve të produkteve elementare.

Shefi i Grupit Parlamentare të AAK-së, Besnik Tahiri në një konferencë për medie, tha se ngritja e çmimeve është një problem shqetësues duhet të adresohet edhe në legjislativ.

Këtë drejtim, Tahiri kritikoi kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti për deklarimet e tij për rolin e qeverisë në ngritjen e çmimeve.

“A është Albin Kurti i tanishmi që thotë se qeveria nuk i rritë çmimet, apo i atëhershmi i cili thoshte se do të intervenon për ulje të çmimeve. A ka mashtruar atëherë, apo është e vërtet ajo çka po thotë tash”, tha ai.

Ndërkohë, vendimet e fundit të qeverisë për ndihma ndaj qytetarëve, Tahiri i quajti si elektorale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë