Loading…

​Interi kalon tutje në Kupën e Italisë, do të ballafaqohet me Milanin

  • 13/01/2021 | 17:50

​Interi kalon tutje në Kupën e Italisë, do të ballafaqohet me Milanin

Interi ka siguruar një vitore të vonshme kundër Fioretinës për të kaluar tutje në Kupën e Italisë me rezultat 2-1.


“Neroazzurrët” kaluan në epërsi në minutën e 40’ të ndeshjes kur Arturo Vidal realizoi nga penalltia, përcjell KosovaPress.

Skuadra e Cesare Prandellit barazoi rezultatin në minutën e 57’ përmes golit të Kouame dhe me këtë rezultat përfunduan 90 minutat e rregullta të lojës.

Në vazhdime u zhvillua një lojë shumë e hapur, por ishte Romelu Lukaku ai i cili ia siguroi Interit kualifikimin tutje në miniutën e 119’ duke realizuar me kokë pas një krosimi fantastik të Nicolo Barellas.

Kundërshtari i radhës i Interit do të jetë rivali lokal Milani.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë