Loading…

​Ja cilët janë golashënuesit më të mirë deri më tani në top-5 ligat kryesore evropiane

  • 21/02/2021 | 20:43

​Ja cilët janë golashënuesit më të mirë deri më tani në top-5 ligat kryesore evropiane

Kampionatet kryesore evropiane kanë hyrë në fazën më të nxehtë të rrjedhës së edicionit garues 2020/21.


Tashmë në disa prej tyre ka filluar të qartësohet epiteti i skuadrave favorite për ta fituar titullin e kampionit edhe pse në futboll mund të ndodhin gjëra ta paparashikueshme, shkruan KosovaPress.

Në Spanjë ka një garë ndërmjet Atletico Madridit, Real Madridit e Barcelonës, në Itali Interi dhe Milani po luftojnë kokë më kokë për Scudetto, kurse ne Angli Manchester City po i prinë bindshëm garës në këtë edicion e kështu me radhë.

Por kush janë golashënuesit më të mirë në të gjitha pesë ligat kryesore evropiane deri në këtë pikë të sezonit.

Kjo është lista e përmbledhur nga të gjitha ligat kryesore”

Premier League:

Mohamed Salah me 17 gola

Serie-A:

Romelu Lukaku me 17 gola

La Liga:

Lionel Messi dhe Luis Suarez me nga 16 gola

Bundesliga:

Robert Lewandowski me 26 gola

Liguen – 1:

Kylian Mbappe me 16 gola

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë