Loading…

​Ja kush udhëheq me Kumanovën dhe Haraçinën

  • 31/10/2021 | 21:00

​Ja kush udhëheq me Kumanovën dhe Haraçinën

Sipas të dhënave KSHZ-së nga 70 kuti në 167 të numëruara udhëheq kandidati i pavarur dhe kryetari aktual i Kumanovës Maksim Dimitrievski me gati 1000 vota ose në përqindje 51,40%.


Kurse kandidati i LSDM-së ka arritur të marrë vetëm 46.06% të votave deri më tani.

Në komunën e Haraçinës nga tri në 42 kuti të numëruara ose në 23.08% të votave të hapura, udhëheq kandidati i BDI-së Ridvan Ibraimi me 50.42% kundrejt kandidates së LSDM-së Milikije Halimi me 48.42%./AlsatM

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë