Loading…

​Kjo është përbërja e asamblesë së re komunale të Gjilanit

  • 04/11/2021 | 11:06

​Kjo është përbërja e asamblesë së re komunale të Gjilanit

Lidhja Demokratike e Kosovës ka marrë numrin më të madh të ulëseve për asamblenë komunale të Gjilanit në zgjedhjet e 17 tetorit.

Ndërkohë që zgjedhja për kryetar të kësaj komune do të vendoset në balotazh më 14 nëntor, tashmë dihet përbërja që do të ketë kuvendi i ri i komunal.

LDK ka marrë 14 ulëse, Lëvizja Vetëvendosje 10, PDK 5, AAK 2, AKR 1, Lista Serbe 1, Lëvizja Qytetare Vatra 1, KDTP 1.

Më poshtë keni emrat e asamblistëve që do të jenë pjesë e qeverisjes lokale katërvjeçare:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë