Loading…

​Kjo është situata momentale në grupin B të Ligës së Kampionëve

  • 19/10/2021 | 23:46

​Kjo është situata momentale në grupin B të Ligës së Kampionëve

Njëra nga grupet më interesante dhe më të paparashikueshme të Ligës së Kampionëve në këtë edicion padyshim se është grupi B ku bëjnë pjesë skuadra të mëdha evropiane si Liverpooli, Milani, Atletico Madridi dhe Porto.

Deri më tano janë zhvilluar tri ndeshje në këtë grup dhe është skuadra angleze Liverpool ajo e cila i ka tri fitore, kurse Milani vazhdon të bëfasojë duke mos e shijuar ende triumfin dhe rrjedhimisht ka zero pikë deri më tani, përcjellë KosovaPress.

Liverpooli se fundit e mposhti Altetico Madridin me rezultat 3-2, kurse Milani u mposht nga Porto me rezultat minimal 1-0.

Pas tri ndeshjeve të zhvilluara, grupin B e kryeson Liverpooli me nëntë pikë, i ndjekur nga Atletico Madridi me katër pikë, pastaj vjen Porto me katër pikë dhe Milani që tashmë e ka vënë në dyshim serioz kualifikimin tutje pasi vazhdon të mbetet pa pikë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë