Loading…

​Koeman këmbëngul me idetë e tij: Ne e kontrolluam ndeshjen ndaj Vallecanos

  • 27/10/2021 | 22:03

​Koeman këmbëngul me idetë e tij: Ne e kontrolluam ndeshjen ndaj Vallecanos

Trajneri i Barcelonës Ronald Koeman ka parë gjëra pozitive në ndeshjen e skuadrës së tij me Rayo Vallecano të cilën e humbi me rezultat minimal 1-0.

Trajneri holandez thotë se skuadra e tij e nisi jo mirë ndeshjen por më pastaj e mori kontrollin e saj mirëpo nuk ia dolën që t’i konkretizonin rastet e krijuara.

“Në 15 minutat e para ne kishim probleme që të futemi në ritmin e lojës për shkak se ata bënë presion të madh mbi ne por pas kësaj unë mendoj se ne e kontrolluam ndeshjen në një fushë të vështirë. Ne bëmë pastaj presion ndaj tyre por nuk ishim sa duhet konkret dhe nuk i shfrytëzuam rastet.”, tha Koeman pas ndeshjes.

Pas dhjetë ndeshjeve të zhvilluara në La Liga, Barcelona ka mbledhur vetëm 15 pikë dhe është në vendin e nëntë në tabel.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë