Loading…

​Komuna e Obiliqit nënshkruan memorandum bashkëpunimi me KEK’un

  • 21/05/2020 | 08:13

​Komuna e Obiliqit nënshkruan memorandum bashkëpunimi me KEK’un

Kryetari i Komunës së Obiliqit Xhafer Gashi dhe ushtruesi i detyrës së drejtorit ekzekutiv të KEK-ut Luigj Imeri kanë nënshkruar sot një marrëveshje bashkëpunimi për hartimin e projektit ideor për fazën e parë të projektit “Gjelbërojmë Tokën për Ardhmërinë- Parku i qetë” në fshatin Dardhishtë.


Përmes këtij memorandumi, komuna e Obiliqit do të bëjë hartimin e projektit ideorë, ndërsa KEK-u si pronar i tokës, do të bëjë mostrimin dhe analizimin e tokës dhe ujërave në zonën e projektit, në këtë mënyrë do t’i mundësohet Bankës Botërore hartimi i Planit të Rregullimit dhe VMNS për fazën e parë të projektit.

Gjatë këtij takimi, kryetari Gashi ka falënderuar u.d. e kryeshefit ekzekutiv të KEK-ut, për bashkëpunimin në ofrimin e makinerive për largimin e materialeve inerte dhe mbetjeve të rrënojave të objekteve të ish-restorantit të KEK-ut dhe po ashtu u dakorduan se një bashkëpunim i tillë do të vazhdojë edhe në të ardhmen, njofton Zyra për informim pranë Komunës së Obiliqit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë