Loading…

​Konfiskohen armë e municion në Pejë dhe Deçan

  • 29/10/2021 | 19:45

​Konfiskohen armë e municion në Pejë dhe Deçan

Policia e Kosovës njofton se në dy aksione të ndara, në Pejë dhe Deçan ka arritur të konfiskojë armë dhe municion, ndërsa ka arrestuar disa persona.


Ky është njoftimi i plotë i Policisë së Kosovës

Më datë 28.10.2021, rreth orës 22:30, nga patrulla e Stacionit Policor në Pejë, është ndaluar vetura me targa vendore, pas verifikimit të dokumenteve dhe kontrollit në këtë veturë Policia ka hasur ne armë të cilat janë konfiskuar:

• 1 (një) arme automatike AK 47

• 1 (një) karikator i armës AK 47

• 1 (një) armë automatike e tipit Zig Zauer

• 1 (një) karikator i armës Zig Zauer

• 1 (një) dylbi e armës Zig Zauer

• 4 (katër) fishek të kalibrit 7.62mm

• 1 (një) sprej OC

3 (tre) personat e dyshuar janë arrestuar dhe me vendim të Prokurorit të shtetit 2 (dy) nga ta janë liruar ndërsa personi i tretë është ndaluar për 48- orë.

Me datë 28.10.2021, hetuesit e Stacionit Policor në Deçan, përmes rrugëve operative ka pranuar një video incizim në të cilin personi i dyshuar kishte postuar ne rrjete sociale duke shtënë me armë zjarri.

Pas një pune operativo-hetimore hetuesit e Stacionit Policor në Deçan kanë identifikuar dhe arrestuar tё dyshuarin, dhe gjatë kontrollit në shtëpinë e tij janë gjetur dhe konfiskuar:

• 1 (një) Pushkë me laser cal: 7.62mm,

• 1 (një) Pushkë gjuetie 12mm,

• 1 (një) Tytë e cal i panjohur

• 1 (një) dylbi e pushkës

• 1 (një) laser për armë

• 120 (njëqind e njëzet) copë fishek të cal: 7.62mm

• 25 ( njëzet e pesë) fishek cal:12mm.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë