Loading…

​Kryeministri sot vizitë bizneseve në Vushtrri

  • 03/04/2017 | 10:03

​Kryeministri sot vizitë bizneseve në Vushtrri

Kryeministri Isa Mustafa viziton sot Kompaninë Pestova, e cila merret me prodhimin, kultivimin, përpunimin si dhe shitjen e distribuimin e patates dhe produkteve të saj.

Sipas njoftimit për media nga zyra e kryeministrit, gjatë vizitës, kryeministri Mustafa do të vizitojë fabrikën e prodhimit të Vipa Chips, si dhe tokat ku mbillet dhe kultivohet patatja./KP/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë