Loading…

​Kush e fiton “Topin e Artë”? Përgjigjet Anelka

  • 27/09/2020 | 22:45

​Kush e fiton “Topin e Artë”? Përgjigjet Anelka

Kylian Mbappe në të ardhmen do ta fitojë “Topin e Artë”, thotë ish-sulmuesi i Chelseat dhe i Francës Nicolas Anelka.


Vetëm si një 21-vjeçar, Mbappe tashmë e ka fituar titullin e kampionit botëror me Francën si dhe arriti në finalen e Ligës së Kampionëve me Paris-Saint-Germain.

Sidoqoftë, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo vazhdojnë të përmenden si kandidatët kryesorë për këtë çmim, por shumë shpejt atë do ta rrëmbejë sulmuesi nga Franca.

“Aty janë senatorët e vjetër që vazhdojnë të luftojnë si Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, por Mbappe, i cili ka të gjitha potencialet e një sulmuesi të fuqishëm, së shpejti do ta fitojë çmimin “Topin e Artë”, tha Anelka për RMC Sport.

“Është shumë i shpejtë, i mençur dhe me teknikë të lartë. Ka kualitete të bëjë gjëra të mëdha. E ka provuar veten dhe po vazhdon ta bëjë ndeshje pas ndeshje.”

“Aty është edhe Neymar. Ai është tepër, tepër i fuqishëm”, përfundoi Anelka.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë