Loading…

​Liverpool ka provuar 19-të dyshe të mbrojtjes në këtë sezon

  • 06/03/2021 | 17:50

​Liverpool ka provuar 19-të dyshe të mbrojtjes në këtë sezon

Kampioni i Premier Ligës angleze Liverpooli, siç e dimë këtë sezon është në krizë të madhe me rezultate e po ashtu edhe me lëndime të shumta.


Në fillim humbi Van Dijk në një lëndim të tmerrshëm që do ta mbajë atë larg fushave për tërë edicionin, pastaj Joe Gomez, i cili po ashtu nuk do të rikthehet në aksion këtë stinor, dhe me pronën e lëndimeve Joel Matip që ka qenë jo i qëndrueshëm, Klopp është dashur të improvizojë në vijën e mbrojtjes.

Dy mesfushorët, Fabinho dhe Henderson u sakrifikuan nga pozitat e tyre natyrale, që të mbulojnë sadopak krizën e lëndimeve të mbrojtësve të formacionit të parë, përcjell KosovaPress.

Gjë interesante është që Klopp ka përdorur 19-të dyshe të ndryshme të partneritetit në mbrojtje këtë sezon.

Më poshtë mund të gjeni të bashkangjitur listën e plotë të 19-të dysheve të ndryshme që janë përdorur në mbrojtje nga Klopp.

Virgil Van Dijk – Gomez

Virgil Van Dijk – Fabinho

Virgil Van Dijk – Rhys Williams

Fabinho – Rhys Williams

Gomez – Rhys Williams

Virgil Van Dijk – Joel Matip

Joe Gomez – Joel Matip

Joe Gomez – Fabinho

Joe Gomez – Nathaniel Phillips

Fabinho – Joel Matip

Joel Matip – Rhys Williams

Fabinho – Nathaniel Phillips

Rhys Williams – Billy Koumetio

Fabinho – Jordan Henderson

Joel Matip – Jordan Henderson

Jordan Henderson – Nathaniel Phillips

Ozan Kabak – Jodan Henderson

Ozan Kabak – Nathaniel Phillips

Ozan Kabak – Fabinho

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë