Loading…

​Liverpool kërkon hetim për ‘skenat e papranueshme’

  • 29/05/2022 | 08:47

​Liverpool kërkon hetim për ‘skenat e papranueshme’

Tifozët e Liverpool janë hedhur me gaz lotsjellës nga policia franceze përpara finales së Ligës së Kampionëve në Paris.


Liverpooli ka bërë thirrje për një hetim mbi “çështjet e papranueshme” me të cilat përballen tifozët, të cilat çuan në vonimin e finales së tyre të Champions League kundër Real Madridit.

UEFA vonoi fillimin me 36 minuta, duke përmendur “arsye sigurie”.

Policia jashtë terrenit hodhi gaz lotsjellës, ndërsa një numër i vogël mbështetësish u përpoqën të ngjiteshin mbi barrierat e sigurisë.

Fotot ishin shfaqur në grumbullimin e turmave të mëdha të fansave që rrinin në radhë për të hyrë brenda.

Shumë pretenduan se kishin qenë në stadium disa orë përpara fillimit, por u ndaluan të futeshin në tokë.

“Ne jemi jashtëzakonisht të zhgënjyer nga problemet e hyrjes në stadium dhe prishja e perimetrit të sigurisë me të cilën u përballën tifozët e Liverpool në Stade de France”, tha klubi nga Anfield në një deklaratë.

“Kjo është ndeshja më e madhe në futbollin evropian dhe tifozët nuk duhet të përjetojnë skenat që kemi parë. Ne kemi kërkuar zyrtarisht një hetim zyrtar për shkaqet e këtyre çështjeve të papranueshme”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë