Loading…

​Mbyllen ndeshjet e Ligës së Kampionëve, fitojnë favoritët

  • 04/11/2020 | 23:25

​Mbyllen ndeshjet e Ligës së Kampionëve, fitojnë favoritët

Me ndeshjet e zhvilluara të mërkurën mbrëma, ka përfunduar edhe rrethi i tretë i fazës së grupeve të Ligës së Kamoionëve.

Në program ishin ndeshjet nga grupet E,F,G dhe H.

Chelsea shënoi një fitore të lehte ndaj Rennes me rezultat 3-0, njëjtë sikur edhe Juventusit kundër Farencvaros me rezultat të thellë 1-4.

Nga ana tjetër Barcelona fitoi me rezultat të ngushtë 2-1 kundër Dinamo Kievit me golat e Lionel Messit dhe Gerard Piques.

Borussia Dortmundi po ashtu fitoi me lehtësi ndaj Club Bruge me rezultat 0-3, ndërsa Paris-Saint-Germain pësoi disfatë nga RB Leipzig me rezultat 2-1, raporton KosovaPress.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë