Loading…

​Merkel: S’mund ta premtoj hapjen e negociatave me Shqipërinë

  • 30/11/2020 | 19:04

​Merkel: S’mund ta premtoj hapjen e negociatave me Shqipërinë

Kancelarja gjermane Angela Merkel, sot në një takim virtual me parlamentarët e vendeve anëtare dhe kandidate të BE-së është shprehur skeptike për hapjen e negociatave me Shqipërinë këtë vit.


“Në rastin e Shqipërisë çështja është pak më ndryshe. Me gjithë përparimet, nuk mund të premtoj se do të ndodhë që këtë vit, por shumë shpejt”, tha Merkel, përcjellë

Sa i përket Serbisë, Merkel tha se ajo duhet të bëjë përparime në marrëdhëniet e saj me Kosovën.

Ndryshe, më 7 dhjetor ministrat e Jashtëm të BE-së do të vendosin për hapjen zyrtare të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë