Loading…

​Mot me shi dhe me borë, temperaturat maksimale deri në 12 gradë Celsius

  • 14/10/2021 | 08:04

​Mot me shi dhe me borë, temperaturat maksimale deri në 12 gradë Celsius

Moti sot do të jetë i vranët dhe me rritje të lehta të temperaturave maksimale. Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka paralajmëruar se do të ketë edhe reshje të shiut, e në viset ë të larta do të ketë edhe reshje bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës, 8 deri në 12 gradë.

“Dita e enjte parashihet të jetë më aktive sa i përket reshjeve, pasi që parashihen reshje të shiut me intensitet mesatar deri të lartë, Në viset e larta do të ketë kushte që përveç reshjeve të shiut të ketë edhe reshje bore (shi me borë). Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-12 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-8m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë