Loading…

​Moti sot në Kosovë: Temperatura deri në 31 gradë celsius

  • 30/06/2020 | 08:09

​Moti sot në Kosovë: Temperatura deri në 31 gradë celsius

Vendi ynë vazhdon të dominohet nga fusha me presion të lartë, të cilat kushtëzojnë mot më stabil, kryesisht të kthjellët dhe me diell.


Paraditen e së martës, kalimi i një fronti të ftohtë në lindje të rajonit, sjellë një rënie të lehtë të temperaturave, mirëpo vala e të nxehtit afrikan do të vazhdojë të shtrihet mbi rajon dhe do të rrisë temperaturat ndjeshëm mbi vlera mesatare.

Gjatë paradites do të ketë vranësira kalimtare, mirëpo mbetet nxehtë dhe kryesisht me diell.

Temperaturat në vise të ulëta 16C deri 31C, e në vise malore 13C deri 23C. Era do të fryj e lehtë dhe mesatare nga verilindja 4-10m/s. Indeksi UV: 11.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë