Loading…

​Napoli lëshon deklaratë zyrtare mbi të ardhmen e Gattusos

  • 27/01/2021 | 20:40

​Napoli lëshon deklaratë zyrtare mbi të ardhmen e Gattusos

Napoli ka lëshuar një deklaratë duke këmbëngulur se Presidenti Aurelio De Laurentis ka konfirmuar besimin e tij të plotë në trajnerin Gennaro Gattuso.

Kjo vjen pas raporteve në rritje nga mediat italiane se Presidenti De Laurentiis ishte kthyer kundër Gattusos, duke kërkuar që trajneri dhe drejtori sportiv Cristiano Giuntoli të jepnin dorëheqjen, përcjell KosovaPress.

“Presidenti Aurelio De Laurentiis me zëvendës-Presidentin Edoardo dhe CEO Andrea Chiavelli u takuan me ekipin dhe stafin drejtues këtë mbrëmje, duke konfirmuar besimin e plotë te trajneri Rino Gattuso.”, thuhet në njoftimin e klubit.

Napoli do të luajë me Spezian në çerekfinalen të Kupës së Italisë të enjten në mbrëmje.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë