Loading…

​Nora Gjakova fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të Xhudos

  • 08/06/2021 | 17:35

​Nora Gjakova fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të Xhudos

Nora Gjakova ka arritur njërin prej sukseseve më të mëdha në karrierë kur të martën fitoi medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të xhudos.


Në Botërorin 2021 që po mbahet në Budapest, Nora garoi në kategorinë deri 57 kilogramë dhe ka pasur një ditë të madhe.

Për të është medalja e parë në Kampionate Botërore dhe për medaljen e bronztë, xhudistja 28-vjeçare e mposhti serben Marica Perishiq.

Nora e nisi ditën me fitoren ndaj polakes Julia Koëalczyk, ndërsa më pas mposhti holandezen Sanne Verhagen dhe rusen Anastasiia Konkina.

Një moment pakujdesie i kushtoi në gjysmëfinale ndaj kanadezes Jessica Klimkait, e dyta në ranglistën botërore.

Nora Gjkova ka kohë që paraqitet në nivelin më të lartë botëror, ku aktualisht është e katërta në ranglistën botërore.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë