Loading…

​Nuk ka fitues: Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit

  • 17/10/2020 | 18:04

​Nuk ka fitues: Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit

Ka përfunduar dueli tjetër spektakolar i Premierligës i zhvilluar në “Stamford Bridge” ndërmjet Chellseat dhe Southamptonit


Në këtë ballafaqim, u realizuan hiç më pak se gjashtë gola.

Blerja e re e Chelseat, Timo Werner shkëlqeu me dy gola të realizuar, derisa golin tjetër të Chelseat e realizoi mesfushori Kai Havartz.

Nga ana tjetër, mysafirët u treguan shumë skuadër “kokfortë”, duke realizuar dy herë ndaj vendasve përmes Ings, Adams dhe Vestergaard, duke siguruar një pikë të vlefshme,  raporton KosovaPress.

Pas këstij barazimi, skuadra e Frank Lampard renditën në vendin e gjashtë, me tetë pikë të mbledhura pas pesë ndeshjeve.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë