Loading…

​Numërohen mbi 83% e votave në Prishtinë: Vitia 42.44%, Rama 29.21%, Ismaili 21.66%

  • 18/10/2021 | 00:05

​Numërohen mbi 83% e votave në Prishtinë: Vitia 42.44%, Rama 29.21%, Ismaili 21.66%

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka numëruar 82.66 për qind të votave në kryeqytet.


Rezultatet tregojnë për një epërsi të Arben Vitisë nga Lëvizja Vetëvendosje me 42.44 për qind ose 29117 vota.

Përparim Rama i Lidhjes Demokratike të Kosovës renditet i dyti me 29.21 për qind ose 20043 vota. Uran Ismaili nga Partia Demokratike e Kosovës ka 21.66 për qind ose 14857 vota.

Në vendin e katërt renditet Daut Haradinaj nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) me 4.51 për qind ose 3092 vota. Gëzim Mehmeti nga Aleanca Kosova e Re (AKR) ka 1.88 për qind ose 1292 vota. Avni Çakmaku nga FJALA 0.18 për qind ose 125 dhe Florim Isufi nga Partia Balliste 0.12 për qind ose 80 vota.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë