Loading…

​Oda e Afarizmit dhe Oda e Sarajevës diskutojnë për krijimin e lehtësirave të shkëmbimit tregtar

  • 06/05/2021 | 16:30

​Oda e Afarizmit dhe Oda e Sarajevës diskutojnë për krijimin e lehtësirave të shkëmbimit tregtar

Përfaqësuesit e Odës së Afarizmit të Kosovës (OAK) zhvilluan një takim virtual me Odën Ekonomike të Kantonit të Sarajevës, përkatësisht me kryetarin e odës Muamer Mahmutoviq dhe shefen e zyrës, Elvira Bazdar-Kadriq.


Sipas një njoftimit të OAK, ky takim ishte i karakterit njoftues mes palëve dhe diskutimit rreth mundësive të bashkëpunimit reciprok.

“Gjatë këtij takimi të dyja palët u informuan me gjendjen e të dy vendeve si rezultat i pandemisë, strukturën e bizneseve që përfaqësojnë dhe mundësitë e krijimit të lehtësirave gjatë shkëmbimit tregtar. Kryetari Mahmutovic falënderoi OAK-në për iniciativën dhe u shpreh i hapur për bashkëpunim të ndërsjelltë në fushën e këmbimit të praktikave dhe përvojave më të mira”, thuhet në njoftimin e OAK-së.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë