Loading…

​Qeveria e Kosovës vazhdon përkrahjen për sektorin e qumështit

  • 08/09/2020 | 17:08

​Qeveria e Kosovës vazhdon përkrahjen për sektorin e qumështit

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka bërë të ditur se po punohet intensivisht drejt tejkalimit të sfidave me të cilat po ballafaqohet sektori i qumështit në vendin tonë si rezultat i pandemisë COVID-19.


Prodhuesit dhe përpunuesit kosovar të qumështit janë ndër bujqit më të zellshëm në vendin tonë që me përkrahjen e institucioneve vendore dhe ndërkombëtarë kanë ndërtuar kapacitete prodhuese dhe përpunuese për të shërbyer qytetarët kosovar me qumësht dhe produkte të qumështit, thuhet në komunikatë.

MBPZHR siguron qumështarët se do të jetë vazhdimisht pranë tyre edhe në këto kohëra të vështira të pandemisë, për t’i ndihmuar në tejkalimin e sfidave me mundësitë financiare në dispozicion.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë