Loading…

​Qeveria miraton themelimin e Fondit të Ballkanit Perëndimor

  • 07/12/2016 | 10:16

​Qeveria miraton themelimin e Fondit të Ballkanit Perëndimor

Qeveria e Kosovës ka miratuar themelimin e Fondit të Ballkanit Perëndimor, me qëllim të bashkëpunimit ndërmjet shteteve të Ballkanit në fushën e kulturës akademike dhe shkëmbimin e të rinjve.

Po ashtu gjatë mbledhjes së qeverisë, u miratua edhe shuma prej 30 mijë eurove për t’a bërë pagesën e këtij fondi si shtet i barabartë, raporton kp.

Qeveria  gjithashtu ka miratuar edhe kredinë 61 milionëshe nga Qeveria e Hungarisë,  me qëllim të përmirësimit të sistemit të ujërave të zeza me 1,5 % grejs periudhë dhe 17 vite kthimi.

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë