Loading…

​Rëndohet gjendja shëndetësore e trajnerit të Kukësit i infektuar me COVID, dërgohet në Turqi

  • 25/11/2020 | 12:18

​Rëndohet gjendja shëndetësore e trajnerit të Kukësit i infektuar me COVID, dërgohet në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega ka rezultuar pozitiv me Covid-19 para dy javësh, por gjendja e tij shëndetësore është rënduar më shumë, kështu duke u dërguar për trajtim të mëtutjeshëm në Turqi.


Së pari lajmin e ka konfirmuar vetë klubi përmes një komunikate në rrjetin social “Facebook” duke treguar për gjendjen e trajnerit Gega dhe duke i dëshiruar shërim sa më të shpejtë.

“KF Kukësi njofton se trajneri Skënder Gega ka udhëtuar në mëngjesin e sotëm për në Turqi. Gjendja shëndetësore e tij u rëndua ditëve të fundit, dhe për një trajtim më të specializuar për mushkëritë, ai ka udhëtuar drejt Stambollit. Klubi i uron trajnerit shërim sa më të shpejtë dhe rikthim sa më të shpejtë në krye të skuadrës”, ka njoftuar KF Kukësi në “Facebook”.

Gjithashtu, presidenti i FSHF-së Armando Duka u shpreh se Gega do ta fitojë edhe këtë betejë, siç ka bërë gjatë gjithë jetës së tij.

“Jemi të gjithë me ty në këto çaste delikate dhe të vështira. Jam i bindur që ti do ta fitosh edhe këtë betejë, siç ke bërë gjatë gjithë jetës tënde”, tha Duka.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë