Loading…

​Rritet numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë

  • 03/01/2022 | 07:59

​Rritet numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë

Është rritur numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë. Aktualisht sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) janë 509 raste aktive me koronavirus.


Prishtina ka numrin më të lartë të rasteve aktive. Aktualisht në kryeqytet janë 119 raste aktive me COVID-19. E dyta është komuna e Ferizajt me 47 raste aktive e më Prizreni me 40 raste.

Ndërkaq, në raportin e fundit IKShPK njoftoi për 29 raste të reja me COVID-19.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë