Loading…

​SHBA: Flamujt do të vihen në gjysmë shtizë për shkak të vdekjes së rreth gjysmë milion njerëzve

  • 22/02/2021 | 20:50

​SHBA: Flamujt do të vihen në gjysmë shtizë për shkak të vdekjes së rreth gjysmë milion njerëzve

Presidenti i SHBA Joe Biden do të urdhërojë që të gjithë flamujt amerikanë të ulen në gjysmë shtizë për pesë ditë në kujtim të rreth gjysmë milion njerëz që vdiqën në vend si pasojë e pandemisë COVID, ka bërë të ditur New York MSNBC përmes një postimi në Twitter.


Para inaugurimit të Biden, Amerika pikturoi të gjitha ndërtesat e larta dhe të famshme në Shtetet e Bashkuara me të kuqe, në kujtim të 400.000 viktimave të koronavirusit në atë kohë.

SHBA po regjistron të paktën 69.900 raste të reja COVID-19 dhe të paktën 1.800 vdekje të lidhura me virusin çdo ditë, bazuar në një mesatare shtatë ditore të llogaritur nga CNBC duke përdorur të dhënat e Universitetit “Johns Hopkins”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë