Loading…

​Shënohet rekord i ri në ndeshjen Spanjë – Poloni

  • 19/06/2021 | 23:22

​Shënohet rekord i ri në ndeshjen Spanjë – Poloni

Kacper Kozłowski i Polonisë është bërë lojtari më i ri në histori që paraqitet në një Kampionat Evropian me vetëm 17 vjet e 246 ditë.


Kozlowski u inkuadrua në lojë në minutën e 55’ të ndeshjes e cila në fund përfundoi me barazim 1-1 në ballafaqim me Spanjën, përcjellë KosovaPress.

Ndryshe, Polonia renditet e fundit të Grupin E me vetëm një pikë pas dy ndeshjeve të para të këtij rrethi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë