Loading…

​Sipas ‘Goal’, Mbappe po kërkon shtëpi në Madrid

  • 20/04/2021 | 16:01

​Sipas ‘Goal’, Mbappe po kërkon shtëpi në Madrid

E ardhmja e Kylian Mbappe në Paris Saint-Germain mbetet ende shumë e pa qartë, me sulmuesin fitues të Kupës që ende nuk e ka nënshkruar një zgjatje të kontratës në “Parc des Princes” përtej verës së vitit 2022.


Nuk është sekret që 22-vjeçari i talentuar po tërheq ekipet e mëdha nga e gjithë Evropa, me gjigantët e La Ligas, Real Madridin që synojnë ta bëjnë atë objektivin e tyre të parë për afatin kalimtar veror.

Dhe megjithëse “Goal.com” mund të konfirmojë që Mbappe ka filluar kërkojë shtëpi në Madrid, ende nuk ka asnjë sugjerim se ai e ka ndarë mendjen e tij për një lëvizje te gjigandët spanjollë, përcjell KosovaPress.

Ai nuk po ngutet të marrë një vendim për të ardhmen e tij profesionale dhe planifikon të presë deri në fund të sezonit 2020-21 përpara se të vlerësojë opsionet e tij.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë