Loading…

​’Special One’ bën histori në tokën shqiptare

  • 25/05/2022 | 23:07

​’Special One’ bën histori në tokën shqiptare

Roma ka mposhtur Feynoordin në finalen e Ligës së Konferencës, edicionin e parë të saj duke triumfuar me rezultat minimal 1-0 pas 90 minutave lojë.


E veçanta e kësaj finaleje ishte se u zhvillua stadiumin “Air Albania” në Tiranë, një finale kjo që u organizua në Shqipëri për herë të parë pasi iu besua nga UEFA, transmeton KosovaPress.

Trajneri i Romës Jose Mourinho do të mbetet në histori po ashtu. Ai ia siguroi Romës trofeun e parë evropiane dhe kjo ndodhi pikërisht në “Air Albania”.

Para ndeshjes trajneri portugez e vlerësoi lartë organizmin e kësaj ndeshje nga Federata Shqiptare e Futbollit dhe deklaroi se aty ka gjetur një atmosferë të zjarrtë futbolli.

Gjithsesi, në këtë finale Mourinho nuk ia dha asnjë minutë lojë mbrojtësit shqiptar Marash Kumbulla.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë