Loading…

​Sulmohet me armë makina e djalit të Milan Ivanovic

  • 01/01/2022 | 20:21

​Sulmohet me armë makina e djalit të Milan Ivanovic

Një makinë KIA ngjyrë hiri, është sulmuar me armë zjarri, ndaj së cilës janë shkrepur disa plumba, por për fat të mirë nuk ka të lënduar.


Ngjarja ka ndodhur para rreth orës 19:30 në Zvecan, derisa makina ishte e parkuar.

Burime të KosovaPressit bëjnë të ditur se pronar i makinës është Miljan Ivanoviq, djali i Millan Ivanoviq, ish-anëtarit të Listës Serbe dhe drejtorit të spitalit në veri të Mitrovicës.

Lajmin e ka konfirmuar për KosovaPress zëvendësdrejtori i policisë për rajonin e veriut, Besim Hoti.

“Njësitë policore kanë dalë menjëherë në vendngjarje dhe janë duke punuar intensivisht në zbardhjen e plotë të rrethanave të këtij incidenti” ka thënë shkurt majori Hoti, pa dhënë detaje shtesë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë