Loading…

​Sulmuesi italian sfidon Ibrën, rinovon kontratën në moshën 40-vjeçare

  • 26/06/2022 | 10:51

​Sulmuesi italian sfidon Ibrën, rinovon kontratën në moshën 40-vjeçare

Fabio Quagliarella nuk ka ndërmend të ndalet. Sulmuesi italian, ndonëse në janar do të festojë ditëlindjen e 40-ë, është vetëm një hap larg rinovimit me Sampdorian.


Marrëveshja mes palëve është arritur tashmë dhe që në fillim të javës pritet të vijë zyrtarizimi, me Quagliarellën që do të jetë sërish në dispozicion të Giampaolos, gati për të dërguar topin në rrjetë.

Quagliarella do të nisë sezonin e 7 radhazi me klubin gjenovez, teksa në 6 të kaluarit numëron 229 ndeshje dhe 91 gola të shënuar.

Sulmuesi italian i bën në këtë mënyrë kërshëri Ibrës, që ndonëse po shkon drejt ditëlindjes së 42-të, është pranë rinovimit me Milanin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë