Loading…

​Turqia me numrin më të lartë të vdekjeve nga COVID-19 për të katërtën ditë radhazi

  • 26/11/2020 | 18:21

​Turqia me numrin më të lartë të vdekjeve nga COVID-19 për të katërtën ditë radhazi

Numri ditor i vdekjeve nga koronavirusi në Turqi arriti një rekord të lartë për të katërtën ditë radhazi me 174 në 24 orët e fundit, treguan të dhënat nga Ministria e Shëndetësisë, e cila gjithashtu raportoi numrin më të lartë të infeksioneve të reja ditore ende.


Të dhënat treguan se Turqia regjistroi 29,132 raste COVID-19, përfshirë ato asimptomatike sot.

Nga korriku deri të mërkurën, Ankaraja kishte raportuar vetëm raste simptomatike, nga të cilat ishin 6,876 të enjten, duke rritur numrin e përgjithshëm në 474,606. Numri i përgjithshëm i vdekjeve ishte 13,014.

Numri i rasteve të reja të së enjtes ishte gjithashtu numri më i lartë ditor i raportuar që nga fillimi i pandemisë, por numri kumulativ i të gjitha rasteve nuk është ende i disponueshëm.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë