Loading…

​UEFA publikon ekipin më të mirë që nga viti 2000

  • 04/12/2020 | 22:48

​UEFA publikon ekipin më të mirë që nga viti 2000

UEFA ka publikuar një formacion me lojtarët më të mirë që nga viti 2000, ku ka shumë surpriza me lojtarët e përzgjedhur.


Padyshim që lojtarët si Messi e Ronaldo janë pjesë e këtij formacioni, por nuk mungojnë emrat e legjendave si Casillas e Xavi.

Më poshtë mund ta gjeni të bashkangjitur formacionin e plotë të përzgjedhur nga UEFA.

Portier: Iker Casillas (Real Madrid, Porto)

Mbrojtës: Carles Puyol (Barcelona)

Mbrojtës: Sergio Ramos (Sevilla, Real Madrid)

Mbrojtës: Gerard Pique (Manchester United, Real Zaragoza, Barcelona)

Mbrojtës: Philipp Lahm (VfB Stuttgart, Bayern Munich)

Mesfushor: Andres Iniesta (Barcelona, Vissel Kobe)

Mesfushor: Steven Gerrard (Liverpool, LA Galaxy)

Mesfushor: Xavi Hernandez (Barcelona, Al-Sadd SC)

Sulmues: Cristiano Ronaldo (Sporting, Manchester United, Real Madrid, Juventus)

Sulmues: Thierry Henry (Monaco, Juventus, Arsenal, Barcelona, NY Red Bulls)

Sulmues: Lionel Messi (Barcelona)

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë