Loading…

​Ushtria amerikane shoqëron dy bombardues rusë mbi Alaskë

  • 19/04/2017 | 00:03

​Ushtria amerikane shoqëron dy bombardues rusë mbi Alaskë

Ushtria amerikane shoqëron dy bombardues rusë mbi Alaskë. Ushtria amerikane ka njoftuar sonte se kanë shoqëruar dy bombardues rusë në hapësirën ajrore ndërkombëtare mbi brigjet e Alaskës.


Sipas Komandës së Marinës amerikane, dy aeroplanë amerikan F-22, të hënën kanë vëzhguar nga afër dy bombarduesit rus Tu-95, si u janë përgjigjur në mënyrë profesionale dhe të sigurt, raporton AP, përcjell gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë