Loading…

​Vazhdon kërkimi i provave në Gllogjan, autobusi ruhet nga policia

  • 27/11/2021 | 17:53

​Vazhdon kërkimi i provave në Gllogjan, autobusi ruhet nga policia

Autobusi i cili u sulmua me armë automatike, edhe pas një dite, është në vendin e ngjarjes. Në Gllogjan të Deçanit, deri para pak minutave ka patrulluar Njësia Speciale e Kosovës. Ndërkaq, pjesëtarë të tjerë të Policisë po sigurojnë këtë vend, i cili është i rrethuar me shirita.


Për rastin e vrasjes së trefishtë, ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka deklaruar se kanë marrë informacione të ndryshme.

Aktualisht janë duke u bërë ekzaminimet dhe pastrimi i terrenit.

Të vdekur në Gllogjan të Deçanit kanë mbetur shoferi i autobusit dhe dy nxënës.

Një nxënës tjetër, 17 vjeçar, është plagosur dhe po trajtohet në Spitalin e Pejës.

Drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti gjatë ditës ka bërë të ditur se dyshimet fillestare janë se ky sulm është kryer nga një person, por që mund të ketë ndërlidhje të shumë personave tjerë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë