Loading…

​Vazhdon sot Premier Liga me disa ndeshje interesante

  • 07/11/2020 | 11:06

​Vazhdon sot Premier Liga me disa ndeshje interesante

Sot zhvillohen disa ndeshje interesante të javës së tetë në kuadër të Premier Ligës.


Me fillim nga ora 13:30 zhvillohet ndeshja më interesante e programit të ditës së shtunë, ku Everton pret në “Goodison Park”, ekipin e Manchester United.

Ekipi i teknikut Solskjaer është në udhëtim tek ekipi i Carlo Ancelottit, ku United me doemos duhet të nxjerrë rezultat pozitiv kundër një skuadre e cila është duke kaluar në një sezon shumë të mirë, përcjell KosovaPress.

Momentalisht Everton gjenden në pozitën e pestë me 13 pikë të tubuara, ku përfshihen 4 fitore, 1 barazim dhe 2 humbje. Kurse, United qëndrojnë të 15 në tabelë me vetëm 7 pikë të tubuara, ku përfishen 2 fitore, 1 barazim dhe 2 humbje.

Ndeshjet e tjera që janë në agjendën e sotme janë këto:

Crystal Palace (13) – Leeds United (12) 16:00 (Selhurst Park Stadium)

Chelsea (7) – Sheffield United (20) 18:30 (Stamford Bridge)

Ëest Ham (14) – Fulham (17) 21:00 (London Stadium)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë